‘STRAIGHT OUTTA COMPTON’ BİYOĞRAFİK FİLMİ 56 MILYON DOLAR İLE GİŞEYE 1 NUMARA’DAN GİRİŞ YAPTI

soc-nwa

Straight Outta Compton biyografik filmi bu hafta sonu gişeye hükmetti. N.W.A grubunun biyografik filmi  56.100.000 dolar ile ABD Box office listesine 1 numaradan giriş yaptı.

Dünyanın en tehlikeli grubunun yükselişini anlanttığı Chronicles F. Gary Gray’ın yönettiği film, bir R-rated filmi için şimdiye kadar en büyük Ağustos açılışı yaparak bu rekoru imza attı ve daha önce 2001 yılında American Pie filminin 45.100.000 dolar gişesini aştı.

Aynı zamanda bir müzik biyoğrafil filmi için gelmiş geçmiş en iyi açılışını yaptı, Eminem’in  2002 yılında ki biyografik filmi 8 Mile ($51.2 million) aşarak en iyi açılışı yapmış ve efsane bir performans göstermişti,  Johnny Cash’in biyografik filmi Walk the Line ise 2005’de  ($22.3 million) gişe yapmıştı.

Compton neredeyse bir hafta sonu onun 29.000.000 dolar bütçesini iki katına çıkardı ve yazın en kararlı filmi haline geldi,  Ice Cube ve Dr. Dre filmi üretmekte yardımcı oldular.

Ayrıca ABD Box Office’te N.W.A Tom Cruise’u Yerinden Etti!  Görevimiz Tehlike-Rogue Nation 17 milyon dolar hasılatla 2. sırada yer aldı, 3. sırasında ise yine ilk vizyon haftasını kutlayan bir yapım olarak Kod Adı U.N.C.L.E. yer aldı ve 13,5 milyon dolar hasılat elde etti.

The companion albümü ise,  Compton: A Soundtrack by Dr. Dre, 16 yıldır Dre’nin ilk stüdyo albümü aynı zamanda büyük bir açılış yaparak  300.000 kopya satarak müzik listelerinde 1 numara oldu.

 

Kaynak: Rap-Up

 

Çeviri/ Haber: TC Sinan Ateş/Shadyy313

Reklamlar

About Shadyy313

Eminem Legend ya da (Eminem Türkiye) olarak bilinen Fan Sitesinin ve NewHipHopMixtape sitesinin Kurucusu.
Bu yazı Yeni Haberler içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s