Bugün Hip-Hop’ta: Eminem’in ‘The Eminem Show’ Albümünün Çıkışının 12.Yıl Dönümü Kutlandı

Buğün,28 Mayıs Hip-Hop tarihinde…

eminem-show-500x500

 

2002:The Marshall Mathers LP ile Amerikan müzik tarihinin bir sanatçı tarafından en hızlı satan solo albümü unvanı olduktan sonra,Eminem aniden  hip-hop’ın en çok ilği gören hareketi oldu,o kadar ki The Eminem Show’un 4 Haziran çıkması planlanmasına rağmen,kopyalar tam bir hafta erken raflarda yerini aldı, “White America” ile alaycılığı bir kenara,Shady haklıydı: Görünüşte herkes onu sevdi,çünkü onun yeni sürüm tarihi The Eminem Show sadece haftalık Billboard listelerinde resmi satış için birğün vardı;LP 284 bin adetle 1 Numara’dan giriş yaptı.

The Eminem Show ticari beklentilerin çok üstünde daha,en az iki yıl içinde,Em ülkenin en büyük rap yıldızı oldu,GLAAD ve Tipper Gore  tarafından protesto edildi,annesi ve eski eşi tarafından dava edildi,ve iki ayrı saldırı suçundan sonra,denetimli serbestlik ile iki yıl karşı karşıya geldi,sonuç olarak kariyerinin Eminem’in en içe dönük lirikal eforu çabası oldu; “White America” Bush hükümetinin ikiyüzlülüğünü yıkar,iken halbuki “Hailie’s Song” onun altı yaşındaki kızı mütevazi bir şarkı olur.

Öncelikle Albümün Prodüktörlüğü Eminem tarafından yapıldı,uzun süredir işbirlikçi yardımcısı Jeff Bass ile ,The Marshall Mathers LP altı beat ürettikten sonra, Dr. Dre The Eminem Show’da 20 şarkıdan sadece üç şarkının arkasındaki isimdi,Sonically,albüm  ağır gitar ve stadyum rock kullanıldı,Ve şarkıların arası Em’in yüz kızartıcı skeçleri Steve Berman, Paul Rosenberg ve kurgusal Ken Kaniff ile oldu.

Geriye dönüp bakıldığında,ne hakkında en inanılmaz The Eminem Show  single’ı üzğün bir konusudur.Varoşlarda milyonlarca çocuk olarak birlikte rap’inde konu edildi,Shady Kim’e silah çektiği ayrıntılı “Cleanin’ Out My Closet,” iken post–9/11ortamda eğlence sorumluluğu hakkında bir şarkısı ise  (“Sing For The Moment”) dünya manyaklar etrafında konulu,ama albümün geri kalanı neredeyse,son kesim karşılaştırıldığında uysal kaydeder,
 “My Dad’s Gone Crazy,”  Eminem’in kızı ile yaptığı düet özellikli  “every fucking thing except Afghanistan on the map off.”.

Asla bir single olarak terfi edilen ,“‘Till I Collapse” belki hala rotasyon albümünden tek şarkı,son beş yılda her profosyonel spor oyunlarında intro videolarında teşekkür edilir,The Eminem Show 2003 yılında En İyi Rap Albümü dalında Grammy kazandı,ve 2011.—Steven Goldstein’de on-defa platin plak aldı.

Kaynak: XXL Magazine

Çeviri/Haber: TC Sinan Ateş/Shadyy313

NOT: Bu haber EMINEM LEGEND (Eminem Türkiye Fan Sitesi) ve NEWHİPHOPMİXTAPE haberidir,tarafımca çevirilmiştir,haberi alıntı yapan kişiler kaynağını belirtmelidir.

Reklamlar

About Shadyy313

Eminem Legend ya da (Eminem Türkiye) olarak bilinen Fan Sitesinin ve NewHipHopMixtape sitesinin Kurucusu.
Bu yazı Bugün'de Hip-Hop içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s